Sıkıntıları Gidermek ve Hayırlı İşler İçin Dua

Sıkıntıları Gidermek ve Hayırlı İşler İçin Dua, Sıkıntıları, Derleri Gidermek İçin Okunacak Dua, Hayırlı İşlerin Nasip Olması İçin Dua, Hayırlı Bir İş Duası

Bu duanın sabah namazlarından sonra okunması daha faziletlidir. Her ibadette olduğu gibi duada da ihlâs önemlidir. Bu dua sabah na­mazının akabinde ihlâs ile okunursa, günahlardan mağfireti, dertlerden kurtarmayı sağlar, hayırlı işlere yönelmeyi sevk eder.

Arapçası:

Sıkıntıları Gidermek ve Hayırlı İşler İçin Dua

Türkçe Meali:

“Allah hm, beni ateşten koru!

Hepimizi cehennem ateşinden muhafaza eyle!

B izler i liitf-u kereminle iyi kullarının arasına kat, cennete gir­memizi nasip eyle, ey af edici, kusur bağışlayıcı yüce Allah hm ey gönülleri ve basiretleri değiştirip hak yoluna hidayet eden azametti Allah hm! Ey cömertlerin cömerdi, merhametlerin en merhametlisi!

İslam dinine inanıp tabi olduğum için Allaha şükürler olsun. Allahhm hidayetine hamdolsun. Bizi Muhammed (Aleyhisselâm)hn ümmetinden kılan Cenab-ı Hakk ’a şükürler olsun.

Allah hm, sen benim Rabbimsin, senden başka tanrı yoktur. Sen beni yaratın. Ben senin kulunum ve sana bağlıyım. Elimden geldiği kadar sana kulluk vazifemi ifa etmekteyim. Yaptığım kötü şeylerden sana sığınırım. Bana verdiğin nimetleri her vakit anar, nankörlük etmem. Günahlarımı itiraf ederek senden af beklerim. Zira senden başka günah bağışlayıcı yoktur.

Allah hm senden cenneti diliyorum ve ona götürecek söz ve işleri göstermeni istiyorum. Beni cehennemden ve ona götürecek şeylerden korumanı istiyorum. ”

Sıkıntılardan Kurtulmak İçin Diğer RIzık Dualarımıza da Bakınız: http://www.dualarinsirri.com/category/rizik-dualari/

Web sitemizdeki tüm dualar denenmiş ve olumlu sonuçlar alınmış dualardır. Allah dualarınızı kabul etsin.,

Lütfen Dünyanın En Büyük Dua Ansiklopedisini Çevrenizede Tavsiye Etmeyi Unutmayınız!