Asker Uğurlama Duası

Asker Uğurlama Duası, Asker Yolculama Duası, Asker Gönderme Duası, Asker Uğurlarken Okunacak Dua, Asker Duası, Askere Giderken Okunacak Dua

Bismillâhirrahmânirrahîm

İnsanı çamurdan yaratan, sonra onu bambaşka bir yaratık yapan Yaratanların en güzeli Allah’ım! Sen çok yücesin!

Yâ Rabbi! Gördüğümüz ve görmediğimiz âlemlerin Yara­tıcısı Şensin. Sen her şeye kâdir ve hâkimsin! Senden başka sığmağımız ve kurtarıcımız yoktur!

Allâh’ım! Bizlere akıl, sağlık ve nimetler verdin. Bu yüzden Sana hamd ve şükrediyoruz. Bir gün Senin huzurunda hesaba çekileceğimizi biliyor ve buna inanıyoruz. Senden başka kulluk edecek ilâhımız ve Senden başka yardım dileyecek kapımız yoktur. Bütün işler Senin elindedir.

Ya Rabbi! Din, vatan, namus ve millet uğrunda hizmet verenleri iki cihanda azîz eyle, onları her türlü hayırlı işlerinde muvaffak eyle! Bu aziz vatanı korumak ve İslâm sancağını dalgalandırmak için cepheden cepheye koşan ve bu uğurda canını fedâ eden bütün şehitlerimizin rûhlarım şâd eyle Yâ Rabbi!

Allâh’ım! Peygamber ocağına uğurladığımız bu karde­şimizi, mukaddes değerleri için, vatan ve millet için canla başla çalışan, emirlerini tutup yasaklarından kaçınan kulla­rından eyle! Onu dünyada huzura, âhirette de ebedî saadete kavuştur, Yâ Rabbi!

Yâ Rabbi! Duâlarımızı kabul buyur. Şu ânda huzurunda Sana yönelip el açmış bulunan; dinimizi, îmânımızı, vatanı­mızı, milletimizi ve namusumuzu korumak için eline kına yakarak, vatan borcunu ödemek üzere askere uğurladığımız bu yiğit mehmetçik kardeşimize sağlık, güç ve azim ver!

Asker Uğurlama Duası, Asker Yolculama Duası, Asker Gönderme Duası, Asker Uğurlarken Okunacak Dua, Asker Duası, Askere Giderken Okunacak Dua

Allâh’ım! Bu mehmetçik kardeşimizin annesinin, babasının, kardeşlerinin, eş ve çocuklarının, akrabalarının ve dostlarının onun için yapmış oldukları duâları kabul eyle!

Yâ Rabbi! Vatana ve millete hizmet aşkıyla dolu olan bu kardeşimizi; ailesi, vatanı ve milleti için hayırlı eyle! Onun sağlıklı bir şekilde tekrar ailesine dönmesini nasip eyle!

Yâ Rabbe’l-âlemîn! Bütün askerlerimizin yüreklerine cesa­ret ver, onları hakkı savunan kahramanlar kıl; onları kıyâmet gününde yüzleri bembeyaz parlayan mü’min kullarından eyle!

Ya Rabbi! Askerlerimizin, milletimize ve memleketimize faydalı olmalarını ve düşman karşısında daima muzaffer ve galip gelmelerini nasip ve müyesser eyle!

Allâh’ım! Dinimizi, Kur’ân’ımızı, ırzımızı, namusumuzu, iffetimizi, şerefimizi, ordumuzu ve yurdumuzu her türlü tehlikeden muhafaza buyur! Vatanımıza göz diken, birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyen düşmanlarımıza fırsat verme!

Yâ Rabbe’l-âlemîn! Bugün burada, duâlar eşliğinde gu­rurla, iftiharla asker ocağına göndereceğimiz, bu genç ve yiğit kardeşimizin kalbinden geçen duâları da kabul buyur! Onun sağlık, sıhhat ve âfıyet içinde sevdikklerine kavuşma­sını nasip eyle!

Subhâne Rabbike Rabbi’1-izzeti amrnâ yesilun. Ve selâmun ale’l-murselîn. Ve’l-hamdu li’l-lâhi Rabbi’l-âlemîn!

Bu duâ, Mustafa Karataş tarafından derlenmiştir.